نقش‌ های متفاوت را در اردو قبول کنید

نقش‌ های متفاوت را در اردو قبول کنید

یکی از مهم‌ترین انتظاراتی که از یک فرد در گروه می‌رود، مسوولیت‌پذیری و قبول نقش است. شما به‌عنوان عضو فعال در گروه باید تلاش کنید این ویژگی را در خود پرورش دهید. به‌ویژه آنکه به‌عنوان یک داوطلب هلال‌احمر در شرایط بحرانی و سخت بیشتر از هر‌ کس از شما انتظار می‌رود تا مسوولیت‌پذیر بوده و مهارت‌های لازم را برای پذیرش نقش‌های مختلف داشته باشید.

بنابراین از فرصتی که در اختیار دارید برای توانمندسازی خود بهره بگیرید. نه تنها تلاش کنید تا همواره نقشی در گروه داشته باشید بلکه دقت کنید تا در یک نقش خاص غرق نشوید و برای افزایش سطح مهارت‌ها، خود را در موقعیت‌های مختلف قراردهید. ممکن است در یک نقش به‌خصوص تجربه‌ی فراوانی داشته باشید. اما به مرور زمان در نقش‌هایی مختلف ظاهر شوید تا بتوانید مهارت‌هایی متفاوت کسب کنید. نگران خطاها و ضعف‌های خود نباشید. در جست‌وجوی توانایی‌ها و نقاط قوتتان باشید و سعی کنید این توانایی‌ها را سرمشق قراردهید.

وقتی زمان مناسب فرا برسد، ضعف‌های‌تان همچون برگ‌های پاییزی بر زمین می‌ریزند. تصور نکنید برای کسب مهارت لازم است مسوولیت و وظیفه خطیر و خاصی به شما محول شود. از کارهای کوچک و دم‌دستی که اتفاقا اگر دقت کنید در اطرافتان بسیار زیاد است شروع کنید. همین‌که تمرین کنید کاری بر روی زمین نماند و منتظر انجام کارها توسط دیگران نباشید قدم بسیار بزرگی برای تقویت روحیه همکاری و انجام کار گروهی برداشته‌اید. در این خصوص باز هم صحبت خواهیم کرد.


منبع : اردو، راهنمای عمل اعضای سازمان جوانان هلال احمر، معاونت دانشجویی و جوانان، بهار و تابستان  1392


آمار و اطلاعات

بازدید امروز :80
بازدید دیروز :329
این هفته :1171
این ماه :4300