سی درصد از کودکان از خدمات آموزشی بهزیستی بهره مند می شوند

سی درصد از کودکان از خدمات آموزشی بهزیستی بهره مند می شوند

به گزارش خبرنگار پرتال تخصصی مددکای اجتماعی ایران و به نقل از : روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور - معاون امور اجنماعی سازمان بهزیستی کشور در سومین سمینار آموزش و سلامت کودکان پیش دبستانی که امروز ۲۷ فروردین ماه در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد، اعلام کرد: ۳۰ درصد از کودکان کشور از خدمات آموزشی مهدهای کودک سازمان استفاده می کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، «محمد نفریه» معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در سومین سمینار آموزش و سلامت کودکان پیش دبستانی با اشاره به اهمیت آموزش‌های مختلف برای کودکان این رده سنی، گفت: باید خانواده‌ها با آموزش‌های مختلف آشنا شوند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه آموزش والدین باید در دستور کار قرار گیرد، افزود: خانواده و رسانه‌ها نقش بسزایی در آموزش کودکان و آینده آنان برعهده دارند .

وی با تاکید بر آموزش خانواده و موسسات و مهدهای کودک، افزود: تغییر ساختارها موجب می‌شود که به تعلیم کودکان با توجه به آموزه‌های دینی توجه کنیم.

وی با اشاره به بند 6 سیاست‌های اصلی نظام تحول آموزش و پرورش مبنی بر استفاده از همه ظرفیت‌های دولتی و غیردولتی برای ارتقا آموزش، گفت: در حال حاضر 650 هزار کودک تحت پوشش خدمات سازمان بهزیستی و 150 هزار نفر در این مراکز مشغول و 105 هزار مربی تحصیل کرده در حال فعالیت هستند .

وی راه‌اندازی انجمن اولیا و مربیان با هدف مشارکت خانواده در بخش‌های مختلف را از جمله اقدامان سازمان بهزیستی برشمرد و در پایان یادآور شد: ارتقا سطح علمی و آموزشی مهدهای کودک می‌تواند آینده کودکان ما را تضمین کند.


آمار و اطلاعات

بازدید امروز :58
بازدید دیروز :349
این هفته :1397
این ماه :6933