نشست تخصصی خشونت خانگی و همسر آزاری

نشست تخصصی خشونت خانگی و همسر آزاری

به گزارش خبرنگار پرتال تخصص مددکاری اجتماعی ایران - دومین نشست هم اندیشی مطالعات پژوهشی در حوزه آسیب های اجتماعی با موضوع خشونت خانگی و همسر آزاری توسط مرکز تحقیقات پزشکی قانونی وبا مشارکت دیگر سازمان ها و نهاد-های دولتی وغیر دولتی مرتبط دیروز مورخ 93/8/20 درمرکز تحقیقات پزشکی قانونی برگزار گردید.

 خشونت خانگی  به عنوان یکی از مهم ترین انواع خشونت- تجاوز فیزیکی یک عضو خانواده علیه عضو یا اعضای دیگر، تعریف می شود و خشونت علیه زنان برای توصیف کلی کارهای خشونت‌آمیز علیه زنان به کار می‌رود. خشونت علیه زنان، پدیده ای جهانی است که در حوزه های خصوصی و عمومی زندگی تجربه می شود و در اشکال مختلف جسمی و روانی دارای عمری به قدمت تاریخ بشری است و توسط سازمان جهانی بهداشت از اولویت های بهداشتی جهان محسوب شده است که عوارض قابل توجهی را بر سلامت جسمی و روانی زنان ایجاد می کند.

لزوم مقابله با این پدیده نامیمون و پی گیری موضوع از سوی نهادهای دولتی وغیر دولتی، برگزاری چنین نشست هایی را ضروری می کند.

دکتر محمود خدادوست رئیس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی، دکتر مجید ابهری استاد دانشگاه، سید محمد حسین جوادی معاون آموزشی و پژوهشی مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تأمین اجتماعی، دکتر کاهانی رئیس گروه آسیب های اجتماعی مرکز تحقیقات پزشکی قانونی، احمد زاده از قوه قضائیه و خانم دکتر ریاضی از شورای شهر از جمله سخنرانان مطرح در این نشست بودند.


آمار و اطلاعات

بازدید امروز :58
بازدید دیروز :349
این هفته :1397
این ماه :6933