افتتاح اولین بوستان مددکاران اجتماعی

اولین بوستان مددکاران اجتماعی کشور با حضور اساتید علوم اجتماعی و مددکاران اجتماعی شرکت کننده در سومین کنفرانس ملی مددکاری اجتماعی ایران در شهر کاخک از تواب شهرستان گناباد افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار پرتال تخصصی مددکاری اجتماعی ایران ، دکتر سید حسن موسوی چلک در مرامم افتتاح این بوستان گفت: این بوستان به عنوان اولین بوستان مددکاران اجتماعی کشور در حاشیه برگزاری سومین کنفرانس ملی مددکاری اجتماعی ایران به همت شهرداری کاخک در این شهر افتتاح شد. احمد حافظ نیز در این مراسم گفت: مساحت این بوستان 2 هکتار می باشد که بیش از یک هزار اصله نهال در آن کاشته خواهد شد. شهردار کاخک افزود: به هر کدام از مددکارانی که نهال می کارند یک سند ماکلیت با شماره پلاک نهال تقدیم آنان خواهد شد. وی همچنین با بیان اینکه آبیاری و نگهداری این بوستان را شهرداری بر عهده خواهد گرفت ، از مددکاران خواست تا سالی یک بار از این بوستان و درخت خود بازدید نمایند. رییس شورای اسلامی شهر کاخک نیز گفت: در ورودی شهر کاخک پارک گل محمدی این شهر قراردارد که  از 2 سال قبل جهت گلاب گیری کاشته شده است و در بهار منظره خیلی زیبایی دارد و بوستان مددکاران اجتماعی هم در کنار این پارک قرار دارد. خانم علایی افزود: آبیاری این بوستان از طریق آبیاری قطره ای انجام خواهد شد و برای این کار هیچ مشکلی نخواهد بود. در ادامه، اولین درخت این بوستان توسط خانم دکتر رمضانلو اولین دانش آموخته رشته مددکاری اجتماعی و عضو هیئت مدیره انجمن مددکاران اجتماعی ایران کاشته شد.

همچنین طی هماهنگی و توافقات بعمل آمده بین مسئولین کنفرانس و مسئولین شهرستان  ( شورای شهر گناباد ) در آینده ای نزدیک جهت فرهنگ سازی اولین خیابان مددکاران اجتماعی نیز در این شهرستان افتتاح می گردد.