فنون و تکنیک های مصاحبه در مددکاری اجتماعی

فنون و تکنیک های مصاحبه در مددکاری اجتماعی

فنون و تکنیک های مصاحبه در مددکاری اجتماعی نام کارگاهی است که در مورخ 29 و 30 دی ماه 1395 توسط جهاد دانشگاهی استان زنجان برگزار گردید.

کارشناسان امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان زنجان شرکت کنندگان در این کارگاه آموزشی بودند.

مصاحبه،علم و هنر برقراری رابطه ای کلامی بین مددکار اجتماعی و مراجع (خدمت گیرنده) است و یکی از ابزار کارهای اصلی مددکاران اجتماعی در فرایند کار با مراجعان می باشد.

به گزارش پرتال تخصصی مددکاری اجتماعی ،معاونت اجتماعی بهزیستی استان زنجان ، در راستای برنامه های آموزشی خود اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی متعددی جهت ارتقای سطح دانش و مهارتهای مددکاران اجتماعی خود در عمل نموده است. بر همین اساس کارگاه دور روزه فنون و تکنیک های مصاحبه در مددکاری اجتماعی ازمورخ 29 و 30 دی ماه 1395 به مدت دور روز در مرکزآموزش های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی استان زنجان برگزار گردید.

محتوای ارایه شده در این کارگاه شامل: مصاحبه در مددکاری اجتماعی، مراحل ،اهداف و مهارت ها،مصاحبه واصول مددکاری اجتماعی،مصاحبه و ارتباط،تسهیل کننده ها و موانع ارتباط،مهارتهای ارتباطی(گوش دادن، همدلی و...)،ارتباط و قرارداد مددکاری اجتماعی ،مهارت ها و تکنیک های مصاحبه،ساختار مصاحبه  در مددکاری اجتماعی می باشد.

دکتر سید محمد حسین جوادی عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توان بخشی تهران، عهده دار تدریس این کارگاه آموزشی بودند.

کارگاه فنون و تکنیک های مصاحبه در مددکاری اجتماعی با استفاده از تکنیک های تسهیل گری و ایفای نقش برگزار شد.


آمار و اطلاعات

بازدید امروز :80
بازدید دیروز :329
این هفته :1171
این ماه :4300