مداخلات روانی و اجتماعی در حوادث و سوانح

مداخله در بحران در مددکاری اجتماعی

بحرانها و سوانح طبیعی، جامعه را با مشکلات بسیاری رویرو می سازد که در بسیاری ازموارد افراد گرفتار در بحران ،توانایی و کنترل خود را برای فائق آمدن به این شرایط دشوار از دست می دهند و مشکلات این افراد بدون مداخله های موثر حل نمی شوند. مددکاران اجتماعی از جمله نیروهای متخصصی هستند که دارای تخصص و تجربیات موثر در مدیریت بحرانها ، خدمات رسانی و مداخله در بحرانهای اجتماعی می باشند.

دارو یا نوشداروی رانندگی به سبک ایرانی؛افزایش جریمه ها

به گزارش خبرنگار پرتال تخصصی مددکاری اجتماعی ایران و به نقل از ایرنا - افزایش جرائم رانندگی همواره یکی از موضوعات مورد بحث کارشناسان این حوزه است اما نکته قابل تامل در نظرات کارشناسی، عوامل روانشناختی و اجتماعی حاکم بر تخلفات است به گونه ای که پرداختن به این عوامل بیش از هر ابزار دیگری قدرت بازدارندگی دارد.

کاربرد سیستم اطلاعات جغرافیایی(GIS) در مدیریت بحران

هر ساله بر اثر وقوع بلایا و حوادث طبیعی و غیرطبیعی میلیون ها انسان به کام مرگ کشیده می شوند و به‌ رغم تلاش های فراوان مجامع علمی و بین‌المللی در جهت کاهش و کنترل بلایا و حوادث فاجعه‌آمیز متأسفانه این روند به شکل چشمگیری سیر صعودی داشته و بر شمار قربانیان افزوده است (رمضانی گورابی و همکاران،1391: 42). به گزارش نهاد اسکان بشر سازمان ملل متحد در دهه ی اول قرن بیست و یکم، حدود 200 میلیون نفر بر اثر بلایای طبیعی چون سیل و زلزله جان خود را از دست داده اند(Comfort,2007: 170). بلایای طبیعی اصولاً ماهیتی پیچیده دارند و در شرایط کنونی بسیاری از آن‌ها خارج از کنترل انسان به نظر می‌رسند؛ اما میزان آسیب‌پذیری نتیجه عملکرد عوامل انسانی است.

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :13
بازدید دیروز :358
این هفته :2508
این ماه :8523