مداخلات روانی و اجتماعی در حوادث و سوانح

چشم اندازهای تاریخی مددكاری در اورژانس

تعداد كمی از بیمارستانها در دنیا مددكاران متخصص در اختیار دارند كه صرفا و انحصارا در بخش حوادث و اورژانس استخدام و به كار گمارده شده باشند. در عوض، معمولا حمایت های اجتماعی بصورت عام و كلی، و توسط مددكاران اجتماعی مستقر در واحد مددكاری بیمارستان انجام می گیرد.

تهران و کرج شهرهای آسیب‌ پذیر در برابر زلزله

براساس مطالعات ویژه‌ای که بر روی 600 شهر کشور صورت گرفته تهران و کرج از شهرهایی هستند که به نسبت سایر شهرها از آسیب‌پذیری بالای برخوردار هستند.
استاد پیشگام علم زلزله شناسی ایران گفت: تهران و کرج به نسبت سایر شهرهای کشور در مقابل زلزله آسیب پذیری بیشتری دارند.

مددکاران در «پیشگیری از تصادفات رانندگی» به چه می اندیشند؟

« کمپین پیشگیری از تصادفات رانندگی با رویکرد مددکاری اجتماعی» عنوانی بود که در اواخر اسفندماه 1392 و بهار سال جاری، در بسیاری از سایت ها و منابع خبری مددکاری اجتماعی به چشم می خورد. این کمپین با هدف نگاهی پیشگیرانه و سلامت نگر به مسئله جدی تصادفات رانندگی و هم چنین ایجاد تفکر، جایگاه و اهمیت این موضوع برای مددکاران اجتماعی، ایجاد شد. ایده اصلی برگزاری کمپین متعلق به سه تن از دانشجویان کارشناسی مددکاری اجتماعی(مددکاری جامعه ای) به نا م های الهام رستمی، عطیه آرام و مهدیه کیهانی بود که زیرنظر سیدمحمدحسین جوادی سرپرستی می شدند. انجمن مددکاران اجتماعی و جناب موسوی چلک، با پذیرفتن این ایده و پیشنهادات خود سعی در هر چه بیشتر بارور کردن این تفکر در نزد مددکاران داشتند.

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :126
بازدید دیروز :373
این هفته :907
این ماه :8883