در اردو آماده مقابله با لحظه‌های غیرقابل‌ پیش‌ بینی باشید

در اردو آماده مقابله با لحظه‌های غیرقابل‌ پیش‌ بینی باشید

ممکن است همیشه همه‌چیز آن‌طور که از ابتدا قرار بوده پیش نرود. گاهی اتفاقات و برنامه‌های غیرقابل‌ پیش‌بینی رخ می‌دهد که گروه را در موقعیت خاص و عجیب و گاه سخت و دشوار قرار می‌دهد.

مثلا ممکن است ماشین در جاده و در یک شب سرد خراب شود. یکی از دوستانتان به سختی بیمار شود و همه‌ی اعضای تیم منتظر بمانند تا او چند ساعتی را برای درمان در بیمارستان بستری شود، هوا به قدری به‌هم بریزد و خراب شود که هیچ‌کدام از برنامه‌های آموزشی و تفریحی را نتوان برگزار کرد، بنا به دلایلی مکان اردو تغییر کند و شما به جایی که قرار بوده نروید و بسیاری موارد دیگر که ممکن است تا همین الان تجربه آن را داشته باشد و در معرض آن قرار گرفته باشید. همه‌چیز قابل پیش‌بینی نیست.

بنابراین یکی از ویژگی‌های مهمی که انتظار می‌رود هر یک از شما در این شرایط از خود بروز دهید صبوری است. شما باید خود را برای لحظات سخت آماده کنید و انعطاف‌پذیر باشید. خونسردی خود را حفظ کنید و به گروه کمک کنید تا فضای مثبت و شاد خود را از دست ندهد. حفظ آرامش در گروه باعث می‌شود بتوانید خوب فکر کنید و راه حل مناسب برای وضعیت پیش آمده پیدا کنید و مشکلات را پیش‌از آن‌که به کابوس تبدیل شوند حل کنید. تخمین زده شده‌است که انسان‌ها تنها از 10 درصد ظرفیت مغز خود استفاده می‌کنند؛ بنابراین، واضح است که ما ظرفیت فکری استفاده نشده‌ی بسیاری داریم. هر وضعیت و موقعیتی فقط در صورتی‌ کابوس‌وار به‌نظر می‌رسد که نتوانید راه حلی برای آن پیدا کنید.


منبع : اردو، راهنمای عمل اعضای سازمان جوانان هلال احمر، معاونت دانشجویی و جوانان، بهار و تابستان  1392


آمار و اطلاعات

بازدید امروز :45
بازدید دیروز :338
این هفته :1747
این ماه :5498