مهارت های اردویی - با سرپرست تان در اردو چه‌گونه باشید؟

مهارت های اردویی - با سرپرست تان در اردو چه‌گونه باشید؟

مسوولیت همه‌ی شما و سفری که می‌روید با سرپرست اردو است. اوست که درنهایت باید در مقابل هر اتفاق و پیش‌آمدی پاسخ‌گو باشد. همواره درطول سفر سعی کنید خودتان را جای او بگذارید و از دید او به مسائل نگاه کنید. سرپرست اردو برای آن‌که این چند روز را همراه شما باشد از خانواده و فرزندان خود دور شده است.

ممکن است کارهای مهمی در آن چند روز داشته که به‌خاطر همراهی در اردو آن‌ها را کنسل کرده است. بنابراین قدر زحمت و زمانی را که برای شما گذاشته است خوب بدانید. آن‌ها تجربه‌ی زیادی در برگزاری اردوها دارند. سن و سال‌شان از شما بیشتر است و بدون‌شک در موقعیت‌های مختلف از تجربه و مهارت کافی برخوردار هستند.

آن‌چه گاه به اشتباه در ذهن بعضی از اعضا شکل می‌گیرد آن است که تصور می‌کنند سرپرست موظف به انجام تمام کارهای مربوط به اردو است. مکان استراحت را مهیا کند، یا غذا را تهیه کند، حتی گاه پیش آمده که اعضا تصور می‌کند که سرپرست باید سفره‌ی غذا را هم بچیند. این نگاه بسیار ناخوشایند و غیرحرفه‌ای است.

تک‌تک شما مسوول و سرپرست هستید و باید در مقابل مسائل مربوط به سفر مثل یک مدیر کنش‌گر و فعال باشید. قرار نیست همه‌ی کارهای اردو را سرپرست انجام دهد. او مسوول حفظ و نظم و امنیت شما در طول اردو است. هنگام بروز اختلاف‌نظر میان اعضا میانجی می‌شود و زمانی که جمع نمی‌تواند به یک تصمیم مشترک برسد تصمیم نهایی را می‌گیرد. رابط بین مسوولین سازمان و اعضاست. اما برای اجرای برنامه‌ها این شما هستید که باید بیشتر از سرپرست در صحنه حضور فعال داشته باشید. فراموش نکنید که تحت هر شرایطی باید به سرپرست خود احترام بگذارید و حرف او را گوش دهید. اگر به او کمک کنید تا نظم و امنیت اردو حفظ شود همه‌چیز به نفع خودتان پیش خواهد رفت.


آمار و اطلاعات

بازدید امروز :55
بازدید دیروز :331
این هفته :1723
این ماه :7769