برترین مقاله ها

خیانت همسر

خیانت شامل برقراری ارتباط جنسی یك فرد متاهل با جنس مخالف،خارج از چهارچوب خانواده(غیر از همسر)است.

ضرورت آموزش موضوعات جنسی و نقش مؤثر و پیش‌گیرانه رسانه‌

یافته‌های پژوهشی حاكی است كه بیشتر نوجوانان جامعه ما در دست‌یابی به منابع معتبر موضوعات جنسی با محدودیت مواجه بوده و در این زمینه برای آنها برنامه‌های آموزشی مورد نیاز طراحی و برنامه‌ریزی نشده است.

درباره ما

دکتر سید محمد حسین جوادی

مددكار اجتماعی و پژوهشگر در حوزه مسائل اجتماعی

عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توان بخشی تهران - عضو هیئت مدیره انجمن مددکاران اجتماعی ایران.

 

درباره سایت مددکار

پرتال تخصصی مددکاری اجتماعی ایران

علمی ، آموزشی ، دانشگاهی

امروزه همه چیز مجازی شده خانواده ،دانشگاه، فروشگاه و حتی زندان ! شاید در چند سال آینده تجربه ازدواجهای مجازی ،خانوادهای مجازی و فرزندان مجازی را هم شاهد باشیم ! 

راه اندازی سایت مددکار

بنام خدایی که مستور نیست                              خدایی که هرگز زمن دور نیست خدایی که از خود نمی راندم                                خدایی که پیوسته می خواندم

روزگاران نه چندان دور عناصری مثل خانواده گسترده ،محله ،ارتباطات اجتماعی چهره به چهره و ... در بین اقوام ایرانی فراوان بود. ولی امروزه تغییرات اجتماعی خیلی از عناصر فوق را تحت تاثیر قرار داده است ،ارزشها تغییر یافته خانواده های گسترده بتاریخ سپرده شده ، محله از بین رفته و جایگزین آنها خانواده هسته ای، آپارتمانهای چند ده متری و ارتباطات مجازی و ... شده است. امروزه همه چیز مجازی شده خانواده ،دانشگاه، فروشگاه و حتی زندان ! شاید در چند سال آینده تجربه ازدواجهای مجازی ،خانوادهای مجازی و فرزندان مجازی را هم شاهد باشیم !دیگر خیلی از ارزشهای گذشته را در سطور تاریخ باید یافت .حال برای برقراری ارتباط با نسل نو باید به ابزارهای مدرن و پست مدرن و شاید فرا پست مدرن تکیه کرد .باید مهارتهای نو داشت و باید از دریچه نگاه نسل نو به دنیای جدید نگریست . اینجانب بعنوان دانش آموخته حرفه مدد کاری اجتماعی که تجربه اندکی در حوزه رفاه کودکان ،نوجوانان و جوانان دارم علاقه مند هستم تا با هم اندیشی با شما دوستان فرهیخته ، همسو با تغییرات اجتماعی در فضای مجازی فرصتی را برای به اشتراک گذاشتن یافته های جدید مبتنی بر ارزشهای دینی و ملی برای نسل نو فراهم نمایم .

س.دوستی
با سلام و خدا قوتبسیار خوشحال و خرسندیم که شاهد ارتقای رشته مددکاری اجتماعی با دستان شما فرهیختگان و استادان عزیزمان هستیم . تبریک ما را بابت افتتاح سایت مددکار پذیرا باشید. امید که در این عرصه پیشرفت روزافزون شامل حالتان شود.
0
احمدرضافرجی
باسلام وادب:ضمن عرض تبریک درخصوص افتتاح سایت به شماوهمه دست اندرکاران عزیز.امیدوارم انشجویان رشته مددکاری بامطالعه دقیق پرتال بتوانند گامهای موثرتری دررشدوارتقای این رشته (الهی وانسان دوستی)بردارند...
0
قاسمیانی مددکاریs
جالش های مددکاریاقای جوادی سلام / ازاینکه جنابعالی سایت مددکاری راه اندازی کردید جای خوشحالی است / متاسفانه مددکاری در ادارات مظلوم واقع شده است ونیاز به بازنکری مجدد است که مددکاری رسالت عملی خود را بازیابد باتوجه اینکه مددکاری با کوله باری از مشکلات مددجویان در حیطه وظایف کاری خود درادارات روبرو است مسولیت سنکینی به دوش می کشد ازجهتی با نکاه سرد وبی تفاوتی مسولین اداری وکاها بابازخوردهای منفی انان روبرو شوی /بس در سمینارهای که بیش رو هست از موانع وجالش های وظایف مددکاران بحث ومصوبات لازمه به مسولین وزارتی که اکر واحد مددکاری باشد ویا به کمسیون های مجلس شورای اسلامی ارسال کردد که مشوق های اندک مددکاران در حیطه کاری خود باشند/
0
يعقوب
باسلام و احترام حضور همكار محترم آقاي جواديلطفا براي تفسير نقش مددكاراجتماعي در بلاياي طبيعي و سوانح با اداره مددكاري وزارت بهداشت (81455363) تماس بگيريد تامددكاران مراكز درماني را در اين حيطه تقويت نماييم.باتشكر
0
فرج رحمدل
از مطالب زيبا وجذاب شما استفاده کردم ممنون
0

نگرش چیست !؟ تعاریف و اهمین آن

نگرش عبارت است از ترکیبی از باورها و هیجان هایی که شخص را پیشاپیش آماده میکند تا به دیگران ، اشیا و گروه های مختلف به شیوه ی مثبت یا منفی نگاه کند .

دومین نشست علمی مددکاری اجتماعی و تصادفات رانندگی

به گزارش خبرنگار پرتال تخصصی مددکاری اجتماعی ایران و به نقل از :روابط عمومی انجمن مددکاران اجتماعی ایران- به گفته دکتر سیدمحمد حسین جوادی، عضو هیات مدیره انجمن مددکاران اجتماعی دومین نشست گفتگوی اجتماعی به منظور بررسی جنبه های اجتماعی تصادفات رانندگی و نقش مددکاران اجتماعی در این حوزه یکشنبه ۸ شهریور سال جاری از ساعت ۱۶ لغایت

تعریف و شاخص های سلامت اجتماعی

سلامت اجتماعی از مفاهیمی است که ارائه تعریف دقیقی از آن کار دشواری است.تنوع تعاریف موجود در این زمینه سبب ایجاد دیدگاههای متفاوتی می شود که درست یا نادرست بودن آن را نمی توان به وضوح تشخیص داد. «در متون موجود تعریف رسمی از سلامت اجتماعی وجود ندارد»(رارانی، موسوی و رفیعی،1390: 216)

معرفی کانون اصلاح و تربیت

طبق ماده یک آیین نامه اجرایی سازمان کانون اصلاح وتربیت مصوب 9/7/ 1347 کانون اصلاح وتربیت مرکزی است که نگهداری ، تهذیب و تربیت کودکان غیر بالغ بزهکار یا بزهکارانی که کمتر از 18 سال تمام سن دارند را برعهده خواهد داشت که بر حسب مقررات قانون دادگاه اطفال بزهکار مصوب 1338 ، به آن سپرده می شود .

کمک به جذب بهتر کودک به مهدکودک

در روزهای اول مادر یا پدر (بسته به وابستگی کودک) باید همراه او در مهدکودک حضور پیدا کند در صورتی که هیچ یک نمی توانند این کار را انجام دهند حتما یکی از بستگان نزدیک که کودک او را می شناسد و به او اعتماد و علاقه دارد باید این کار را بکند.

کودکان بد سرپرست و بی سرپرست - بخش اول

معضل کودکان بی‌سرپرست یا بدسرپرست واقعیت تلخ بسیاری از جوامع یا کشورهاست که ریشه‌های آن به نهاد خانواده و جامعه بازمی‌گردد. کودکان بی‌سرپرست یا بد سرپرست به کودکانی گفته می‌شود که والدین خود را بر اثر حوادثی همچون تصادفات رانندگی یا مرگ از دست داده‌اند یا دارای والدینی هستند که رفتار مناسبی با فرزندان خود ندارند.