مهارت‌ های اجتماعی شدن و فرصت دوست‌ یابی در اردو

مهارت‌ های اجتماعی شدن و فرصت دوست‌ یابی در اردو

زندگی «بدون بودن با دیگران» نمی‌گذرد. اما همان‌طور‌که بارها گفته شد با دیگران بودن و با دیگران زیستن، مهارت‌هایی لازم دارد.

بدون این مهارت‌ها نمی‌توان با دیگران بود و شادابی زندگی جمعی را حس کرد. در کنار تمامی مهارت‌های مهمی که باید آموخت تا بتوان از زندگی جمعی لذت برد و در آن موثر بود شاید مهم‌ترین آن‌ها توانایی برقرار کردن ارتباط با دیگران باشد.

اگر این مهارت را به‌درستی نیاموزیم، و در زمان خودش آن را به تجربه و عمل نگذاریم، این توانایی را به‌دست نخواهیم آورد. ناتوانی در برقرار کردن ارتباط با دیگران، یعنی تنها ماندن، خجول و سرافکنده بودن، عزلت گزیدن، کم فهمیدن، و کم دانستن. همه‌ی این‌ها، یعنی درک نکردن لذت زندگی. در این میان برخی مکان‌ها و فضاها به ما کمک می‌کند تا این مهارت مهم را در خود تقویت کنیم. مدرسه، دانشگاه، گروه‌های دوستی از این دست فضاها هستند. بدون‌شک فردی که در در جمع‌ها و گروه‌های مختلف قرار می‌گیرد در کسب مهارت توانایی براقرای ارتباط با دیگران بسیار موفق‌تر از فردی است که مدام در تنهایی و خلوت خود است.

اردوهای هلال احمر این مزیت را دارد تا به شما این فرصت را ‌دهد که در موقعیت دوستی و آشنایی با افراد بسیار متعدد و متفاوت از هم با فرهنگ‌ها و ویژگی‌های مختلف، زبان و گویش‌های متنوع و ... قرار بگیرید. اما درعین‌حال تمامی شما در یک‌سری روحیات و ویژگی‌های انسانی با هم مشترک هستید. همان ویژگی مهمِ دوستی و مهربانی و کمک به هم‌نوع که باعث شده است در هلال‌احمر یکدیگر را پیدا کنید. بنابراین فرصت را غنیمت بشمارید.


منبع : اردو، راهنمای عمل اعضای سازمان جوانان هلال احمر، معاونت دانشجویی و جوانان، بهار و تابستان  1392


آمار و اطلاعات

بازدید امروز :11
بازدید دیروز :358
این هفته :2506
این ماه :8521