تفاوت اردو با سفرهایی که با خانواده می روید

تفاوت اردو با سفرهایی که با خانواده می روید

بسیاری از شما ممکن است سفرهای خوب و خوشی را با خانواده و دوستانتان تجربه کرده باشید. شاید به مکانی که قرار است اردو در آن برگزار شود بارها سفر کرده باشید و هیچ‌گونه جذابیت ظاهری برای شما نداشته باشد.

شاید این فرصت را داشته باشید که با خانواده و دوستان خود به سفرهای بهتر و جذاب‌تری بروید. ممکن است در آن سفرها امکانات بیشتری برایتان مهیا باشد. شاید شرایط سختی را در اردوها مجبور باشید تحمل کنید که در هیچ سفر دیگری با آن مواجه نشوید. اگر با خانواده خود به سفر بروید احتمالا آن‌ها بیشتر به دل شما راه می‌آیند. زمانتان درطول سفر دست خودتان است. شمایید که آزادانه انتخاب می‌کنید کجا بروید، چه‌وقت و کجا استراحت کنید، چه غذایی میل کنید، احتمالا پدر و مادر و یا خواهر و برادرتان بیشتر مراقب شما هستند، هوایتان را دارند و تلاش می‌کنند تا به شما حسابی خوش بگذرد.

شاید این ویژگی‌ها در سفری که با هلال‌احمریانهاد دیگری  می‌روید به قدرت و پررنگی سفری که با خانواده می‌روید نباشد اما واقعیت این است که هدف از سفرها اردویی هم در وهله‌ی اول این‌ها نیست. شما قرار است این‌جا در موقعیتی قرار بگیرید که مختص به هلال‌احمر است. نقش شما به‌عنوان یک عضو هلال‌احمر است که باعث شده است در این اردو شرکت داشته باشید. پس اهداف دیگری در این سفر در اولویت است. اهدافی که قرار است شما را به نقش خود نزدیک‌تر کند. بنابراین اگر این سفرها را با هم مقایسه کنید به خطا رفته‌اید.

خودتان بهتر می‌دانید که اردوهای جمعی و اردوهایی که با هم سن و سال‌های خودتان می‌روید ویژگی‌های خاص خود را دارد. از طرفی تقریبا همه‌ی اردوهایی که با مدرسه، دانشگاه یا نهادهای دیگر تجربه کرده‌اید تنها جنبه‌ی تشویقی و تفریحی داشته است. درحالی‌که این دو ویژگی بخشی از ویژگی‌های اردوهای هلال‌احمر است. شما تقریبا بیشترِ آن‌چیزی که در هلال‌احمر می‌آموزید را در اردوها فرامی‌گیرید. بنابراین ممکن است گاهی برنامه‌ها فشرده باشد، گاهی چندین کلاس آموزشی پشت‌سرهم داشته باشید. از شما مشارکت بیشتری طلب شود. شرایط آب‌وهوایی چندان مساعد نباشد و ...


آمار و اطلاعات

بازدید امروز :55
بازدید دیروز :331
این هفته :1723
این ماه :7769