اردو فرصتی برای تغییر

اردو فرصتی برای تغییر

درمنابع مختلف به این نکته اشاره شده است که اردو عین زندگی است و شما در فرصت کوتاه مجموعه‌ی متنوعی از آن‌چه که در طول زندگی رخ می‌دهد را تجربه می‌کنید. قرار گرفتن در موقعیت‌های غیرقابل پیش‌بینی، هم‌نشینی با افراد جدید که شاید تابه‌حال آن‌ها را ندیده‌اید، گذر از شهری به شهری دیگر، بودن در محیطی ابتدا ناآشنا و سر آخر تَرک محیطی پر از خاطره، حضور در دوره‌های آموزشی متعدد، آشنا شدن با زبان‌ها و لهجه‌های مختلف، پوشش‌های متنوع، رفتارها و فرهنگ‌های گوناگون، حتی زندگی در محیطی با آب‌و‌هوا و جغرافیایی شاید کاملا متفاوت از آنچه که همیشه در آن هستید و ... همگی موقعیت‌هایی است که در طول زندگی شاید کم‌کم و جداجدا به سراغتان بیاید.

کنار آمدن و سازگار شدن با تمام این تنوعات یک‌سوی ماجراست و آن روی سکه فرصتی است که به شما می‌دهد تا به درون خود بپردازید،

با خود بیشتر بیاندیشید و به نقاط ضعف‌و‌قوت خود پی ببرید. همیشه موقعیت‌های ناشناخته و غیرقابل‌پیش‌بینی این فرصت را می‌دهد تا قدرت تحمل و سازگاری با محیط را در خود افزایش دهیم.

خود را بیشتر بشناسیم و درصدد تغییر رفتارها و ویژگی های بعضا ناخوشایندمان برآییم.

سفر در ذات خود به جهان‌بینی ما قوت می‌بخشد. درک ما را از جهانی که در آن زیست می‌کنیم بیشتر کرده و تجربه‌هایمان را غنی‌تر و عمیق‌تر می‌کند. حال اگر این سفر همراه با یک جمع و گروه باشد که هم دارای اهداف و روحیات مشترک هستند و هم از تنوع برخوردارند این تغییرات می‌تواند چندین برابر باشد به شرط آن‌که از فرصت پیش‌رو نهایت استفاده را ببرید. نسبت به محیطی که در آن هستید و شرایطی که در آن قرار گرفته‌اید هوشیار باشید،

خود را فرد منفعل و صرفا مصرف‌کننده‌ای نبینید بلکه از موقعیت‌هایی که یک سفر جمعی می‌تواند به شما بدهد نهایت بهره را ببرید. پس تلاش کنید وقتی از یک اردو بازمی‌گردید حتی اگر آن اردو کوتاه و چندساعته باشد فرد دیگری شده باشید.


منبع : اردو، راهنمای عمل اعضای سازمان جوانان هلال احمر، معاونت دانشجویی و جوانان، بهار و تابستان  1392


آمار و اطلاعات

بازدید امروز :252
بازدید دیروز :373
این هفته :1033
این ماه :9009