مهارت های اردویی - صرفه‌ جو بودن ویژگی مهم یک هلال احمری

مهارت های اردویی - صرفه‌ جو بودن ویژگی مهم یک هلال احمری

اردوهای سازمان جوانان فضایی است برای تمرین. تمرین زندگی و تمرین یک داوطلب حرفه‌ای و قهاربودن. ممکن است شما همین سفر را با دوستان و خانواده خود بروید و از امکانات بیشتری بهره‌مند باشید، اما انتظار نداشته باشید که در این اردوها نیز منابع و امکانات بی‌حدوحصر در اختیارتان قرار بگیرد. شما اتفاقا باید یاد بگیرید که چگونه با امکانات کم و محدود اردو را سپری کنید. حتی اگر اردو بهانه‌ای باشد برای تشویق شما یا تشکر از شما به واسطه‌ی خدمات داوطلبانه‌ای که ارائه کرده‌اید باز هم صرفه‌جویی و استفاده‌ی بهینه کردن از امکاناتِ کم ویژگی ذاتی اردوهای هلال‌احمر است.

تمرین کنید که چگونه می‌توان از امکانات محدود و منابع کم نهایت بهره را برد و فضای اردو را به‌دلیل کمبود امکانات ناخوشایند نکرد.

یکی از بحث‌هایی که همیشه برای اردوهای هلال‌احمر مطرح است تمرین و زندگی در شرایط سخت است. چاره‌ای نیست اگر قرار باشد داوطلب موثری باشید باید این ویژگی را در خود پرورش دهید.

آن‌زمان که به‌عنوان یک عضو هلال‌احمر وارد منطقه‌ی بحران‌زده می‌شوید نه کسی برایتان آب و غذا مهیا می‌کند، نه کسی مکان استراحت و خواب برایتان آماده می‌کند و نه سرویس‌های بهداشتی مناسب اطرافتان وجود دارد و شما مجبورید در همان وضعیت به امدادرسانی بپردازید. بدون‌آنکه شرایط سخت محیطی بتواند ذره‌ای در روحیه و توان و انرژی شما خدشه وارد کند.

پس غر نزنید. درست است که مسوولان موظفند امکاناتی در حد مناسب در اختیارتان قرار دهند. اما از یک عضو خوب انتظار می‌رود بتواند در حین کمبود یا نبودِامکانات این توان را داشته باشد که شرایط را به نفع خود یا گروه تغییر دهد. آن‌چه در اختیارتان قرار می‌گیرد را به‌خوبی حفظ و نگهداری کنید. همه‌ی این امکانات متعلق به شماست و باز هم قرار است خودتان یا دوستان دیگرانتان از آن‌ها استفاده کنید. پس مراقب اموال و منابعی که در اختیارتان قرار می‌گیرد باشید. نسبت به آن‌ها مثل یک غریبه رفتار نکنید.

اگر این ویژگی را در خود پرورش ندهید آن‌زمان که در شرایط بحرانی قرار می‌گیرید به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانید نیروی کارآمد و موثری برای خدمت‌رسانی و کمک به مردم بحران‌زده باشید.


آمار و اطلاعات

بازدید امروز :10
بازدید دیروز :358
این هفته :2505
این ماه :8520