جوانان و فعالیت های بشر دوستانه

نیاز تعلق به گروه و همبستگی گروهی

نیاز به تعلق داشتن، احساس امنیت، پذیرش توسط دیگران، احساس کنترل و موفقیت شخصی و احساس امنیت در تعامل با دیگران برای ایجاد حس خودشناسی از نیازهای مهم انسان است. گروه خوب و همبستگی گروهی باعث می‌شود به بسیاری از این نیازها در طی زمان پاسخ داده شود.

تنوع قومیت و مذهب در اردو فرصت یا تهدید؟

ایران سرزمین وسیعی است و قومیت‌ها و مذاهب مختلفی از سالیان دور در آن مسکن گزیدند که هرکدام آداب و رسوم و خرده‌فرهنگ‌های خاص خود را دارند و اتفاقا زیبایی و اصالت هر قوم به پاس داشتن آدب و رسوم ارزش‌هایش است. هر کدام از شما ممکن است از شهرها و روستاهای مختلفی به اردو بروید و قومیت یا مذهبتان با دیگری متفاوت باشد. معمولا در اردوها به‌خصوص آن‌ها که در سطح کشور برگزار می‌شود این فرصت برایتان مهیا است که با دوستانی از اقوام مختلف آشنا شوید.

دراردو ها با راننده چگونه باشید؟

یکی از افرادی که مدت‌زمان طولانی در طول اردو همراه شما هست راننده‌ای است که شما را به محل اردو می‌رساند و بعد به شهر و دیارتان برمی‌گرداند. نحوه‌ی برخورد و رفتار شما با راننده مهم است. ممکن است گاهی یک یا دو روز کامل یا حتی بیشتر در وسیله‌نقلیه‌ی او باشید تا به مقصد برسید. در طول مسیر، او موظف است مراقب جان و سلامت شما باشد. پس نسبت به مسوولیت خطیر او بی‌تفاوت نباشید.

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :12
بازدید دیروز :358
این هفته :2507
این ماه :8522