جوانان و فعالیت های بشر دوستانه

قدرت تحمل تان را در اردو بالا ببرید

وقتی قبول کردید که کار داوطلبانه در هلال‌احمر بکنید، وقتی پذیرفتید که یک امدادگر داوطلب باشید یعنی خودبه‌خود پذیرفته‌اید که در شرایط غیرطبیعی، بحرانی، خطرناک و غیرمعمول به مردم خدمت کنید. این شرایط برای هیچ‌کس، چه آن‌ها که در بحران قرار گرفتند و چه شما که به‌عنوان امدادگر به محیط یا منطقه رفته‌اید مطلوب و دوست‌داشتنی نیست. از امکانات اولیه زندگی مثل آب‌آشامیدنی، مکانی برای استراحت، سرویس بهداشتی و حمام، غذای گرم و ... خبری نیست و معلوم نیست تا چه زمانی این شرایط ادامه خواهد داشت.

هوای همدیگر را در اردو داشته باشید

اردو عین زندگی است، زندگی‌ای که شما انتخاب کرده‌اید که هرگاه که لازم باشد داوطلبانه یا در پوشش هلال‌احمر به انسان‌ها کمک کنید. بدون‌شک این روحیه‌ی انسان‌دوستی و مهربانی شما به آدم‌ها در وجودتان پررنگ و نهادینه است که از همین سنین آغازین جوانی به‌دنبال اهداف والای انسانی آمده‌اید، اما حفظ هر ویژگی، علاقه و خواستنی نیاز به تمرین دارد. اساسا قرار است در اردوهایی که سازمان جوانان برگزار می‌کند همین ویژگی‌های خیرخواهانه‌ی شما دستخوش آزمایش، چالش و تمرین قرار گیرد. یکی از مهم‌ترین این ویژگی‌ها مراقبت از دیگران است.

نقش‌ های متفاوت را در اردو قبول کنید

یکی از مهم‌ترین انتظاراتی که از یک فرد در گروه می‌رود، مسوولیت‌پذیری و قبول نقش است. شما به‌عنوان عضو فعال در گروه باید تلاش کنید این ویژگی را در خود پرورش دهید. به‌ویژه آنکه به‌عنوان یک داوطلب هلال‌احمر در شرایط بحرانی و سخت بیشتر از هر‌ کس از شما انتظار می‌رود تا مسوولیت‌پذیر بوده و مهارت‌های لازم را برای پذیرش نقش‌های مختلف داشته باشید.

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :38
بازدید دیروز :357
این هفته :1831
این ماه :7875