كودكان افغانستانی از اين به بعد می‌توانند در ایران به مدرسه بروند

كودكان افغانستانی از اين به بعد می‌توانند در ایران به مدرسه بروند

به گزارش خبرنگار پرتال تخصصی مددکاری اجتماعی ایران - هیئت وزیران در جلسه 1395/2/1 به پیشنهاد شماره 94/01/8269 مورخ 1394/4/20 وزارت دادگستری و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آیین نامه نحوه آموزش اتباع خارجی را به شرح زیر تصوب کرد:

آیین نامه نحوه آموزش اتباع خارجی

ماده 1 - مدارک معتبر برای ثبت نام اتباع خارجی در مدارس وزارت آموزش و پرورش جهت پناهندگان و آوارگان صرفا شامل یکی از موارد زیر می باشد:

الف- کارت هویت ویژه اتباع خارجی

ب- دفترچه پناهندگی

پ- برگه تردد خروجی مدت دار

ت- گذرنامه که دارای پروانه اقامت و یا روادید معتبر با اعتبار شش ماه باشد.

ث- کارت ویژه حمایت تحصیلی از اتباع خارجی

تبصره 1 - کارت موضوع بند "ث" توسط واحدهای اتباع خارجی وزارت کشور و صرفا برای تحصیل اتباع صادر و نزد ادارات آموزش و پرورش سراسر کشور معتبر می باشد.

تبصره 2- وزارت کشور (اداره کل اتباع خارجی) و وزارت آموزش و پرورش می توانند از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد که مطابق اساسنامه خود در حوزه کودکان و نوجوانان فعالیت داشته و دارای مجوز از مراجع ذی ربط هستند، حسب مورد جهت شناسایی و یا تحصیل کودکان مورد نظر استفاده نمایند.

ماده 2 - ثبت نام دانش آموزان موضوع این آیین نامه در مقاطع تحصیلی تا سطح دیپلم در مدارس دولتی همانند دانش آموزان ایرانی می باشد.

تبصره 1 - تحصیل فرزندان ایثارگران اتباع خارجی در مدارس شاهد و مدارس ایثارگران با رعایت ضوابط و شرایط ورود به این مدارس، بلامانع است.

كودكان افغانستانی می‌توانند در ایران به مدرسه بروند


آمار و اطلاعات

بازدید امروز :85
بازدید دیروز :339
این هفته :2475
این ماه :4175